Putovný čitateľský denník 2012 - Abyssin projekt na Slovensku  

Posted in

Prichádzate od Abyss? Alebo len tak idete okolo? Dobre, v oboch prípadoch vitajte...


(Obrázok dočasne ukradnutý od Abbys)

Putovný čitateľský denník 2012 je nápad, ktorý vzišiel od jednej z mojich blogových kolegýň, Abyss. V nasledujúcich pár riadkoch vám stručne zhrniem jeho podstatu, ktorú nájdete aj priamo na blogu u Abyss.

Viedli ste si niekedy čitateľský denník? Nemyslím taký ten povinný do školy (o ktorý ma revolučná reforma vzdelávania našťastie ochudobnila), ale váš vlastný, do ktorého ste si zaznamenávali myšlienky? Ak nie, teraz máte príležitosť. A nie len si tie myšlienky zaznamenať, ale aj sa o ne podeliť.

Základom projektu je náš denník - konkrétne diár - ktorý si budeme medzi sebou posielať. Diár u vás strávi 7 dní, počas ktorých doň budete zapisovať. A zapíšete v ňom 2 týždne.

Prvých 7 dní je týždeň aktuálny. Sem zapíšete čokoľvek, čo vám pri čítaní napadne - myšlienky, postrehy, názory. Štve vás hlavná postava? Vybite si zlosť. Zapáčil sa vám citát? Sem s ním. Stalo sa vám v ten deň niečo zaujímavé, čo s knihou súvisí? Do toho.

Ďalších 7 dní je týždeň budúci. V tomto čase by už diár mal putovať ďalej, takže ju treba zapísať pred odoslaním. Sem si môžte poznačiť tituly, ktoré by ste chceli nasledujúci týždeň čítať, alebo len vyjadriť dúfanie, že tú mizernú hlavnú hrdinku prejde na konci knihy parný valec.

Pointa? Zábava ;) Pozrieme si, čo ľudia čítali po minulý týždeň, čo sa chystať čítajú, čo si o knihe myslia, a čo dúfajú, že sa stane ďalej.

Pointa toho, prečo tento článok zverejňujem? Poštovné je hrozne nepríjemná zubatá vec, ktorá medzi republikami nestojí málo. Aby bola umožnená účasť ľuďom zo Slovenska, dohodli sme sa na vytvorení špeciálnej skupiny len pre nás Slovákov. Teda ak bývate v Čechách, a chcete sa zapojiť, šup ku Abyss :-)

Skôr, ako projekt spustíme, by sme potrebovali vedieť záujem (Slovákov, samozrejme). Ešte neviem, koľko bude diár vážiť, no v najhoršom prípade vás odoslanie diára ďalšej osobe vyjde na maximálne 60 centov. Ak sa chcete zapojiť, napíšte nejaký jednoduchý komentár - ide len o zistenie záujmu. Ak sa nás nazbiera viacero, nič nám už nestojí v ceste :-)

This entry was posted on sobota, novembra 05, 2011 and is filed under . You can leave a response and follow any responses to this entry through the Prihlásiť na odber: Zverejniť komentáre (Atom) .

13 komentárov

a ja všetkými desiatimi, podla mna je to skvelý nápad :)

Ja sa tiež rada zapojím. :)

Stormy sa hláááási ;D

áno, áno, tiež so mnou počítaj :)

So mnou môžeš tiež počítať :)

Aj ja by som sa rada prihlásila :)

úžasný nápad...tiež sa veľmi rada pridám...:)

Ahojky, nechtěla by jsi se s námi spřátelit ?:) Máš moc hezký blog :)
Odepiš mi prosím na e-mail: speak-to-me@seznam.cz

Neviem, či nakoniec z tohto projektu na Slovensku niečo bude, ale ak áno, tak sa hlásim (ak sa ešte dá).

Bude bude, dnes, nanajvýš zajtra, zverejním viac informácií. Práve som po 3-týždňovom nepretržitom učení sa do školy zakotvila doma na prázdniny, tak som potrebovala trošku času pre seba :)

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...