Štastné Hry o život! SÚŤAŽ!  

Posted in ,

Kedysi dávno... vyšli Hry o život. Krátko na to sa - ako to už vždy býva - začalo špekulovať o nejakom tom filme. Autorka - Suzanne Collinsová - dokonca sama začala pracovať na scenári ku filmu, ktorý bol stále iba vo hviezdach.

Posuňme sa do roku 2011. Je začiatok roka, konkrétne marec, a je jasné, že z Hier o život film bude. Scenár, režisér, produkčné štúdio - všetko je pripravené. Celý svet netrpezlivo čaká na výber hercov... a my s ním.

~ Osoby a obsadenie ~


Prvé reakcie na casting? Rozpačité. Sklamané. Lenny Kravitz ako Cinna priviedol ľudí snáď až do sĺz. Niektorí si trhali vlasy, niektorí len odovzdane konštatovali, že to snáď nebude až také strašné... len veľmi, veľmi málo ľudí bolo spokojných, a ak sa našiel niekto, kto oslavoval celý výber, zjedla by som čajník. Tento článok vznikol v posledných dňoch pred ukončením castingov (chýba prezident Snow, Caesar, Seneca a spol.).

...a nemôžem zabudnúť na tento skvelý spôsob, akým sa svetu predstavovali vyvolení Vyvolení - od Peetu a Katniss cez menej významné tváre až po Cata s Clove. Určite si pamätáte.

Potom sme však dostali toto:


Vzápätí prvé fotky z natáčania, a snímky Katnissinych mužov. A reakcie fanúšikov stúpali. Až do nebies.

~ Teasery, teasery ~

Koncom júna pustilo Lionsgate do džungle internetu prvú ozajstnú chuťovku. Spomínate si, čo?

Nakrúcanie síce bolo v plnom prúde, no všetko prebiehalo pod takým utajením, že samotní herci museli podpísať vyhlásenia o mlčanlivosti. A tak sme nemali nič. Prakticky žiaden Tweet, žiadnu správu, žiadnu fotku. Okrem záberov z losovania, ktoré sú odkázané vyššie, sa za celé leto neobjavilo vôbec NIČ, čo by do sveta nepustili samotní ľudia z Lionsgate.

Na nedostatok materiálov ku Hrám o život sme si napriek tomu nemohli sťažovať. Keď nebolo nič oficiálne, činili sa fanúšikovia. Ako asi vyzerali druhé Hry štvrťstoročia? Prípadne Katnissine dobrodružstvá... v Barbie edícií? :) :) :)

Naše čakanie bolo v posledný prázdninový týždeň odmenené:


A odvtedy sa to už sypalo. Logá obvodov, plagáty... a fotky. Fotky, fotky, fotky.

~ A prišili trailery ~

Po teaserovom videu snáď už hádam úplne každý pochybnosti o filmovej Katniss vzal, zavrel do skrine a dúfa, že im nikdy nebude musieť znova čeliť. A po traileroch? Prvý oficiálny trailer možno nepriviedol ľudí do extázy, no v žiadnom prípade neurazil.


...a verte, že rozhodne nebudem preháňať, ak poviem, že brada Senecu Cranea nenechala nikoho z fanúšikov chladným :) Let's beard witch it. HollywoodCrush s ňou dokonca spravil interview!


Nevedno, či je to kvôli faktu, že druhý trailer stavil na emocionálnejšiu nôtu, alebo preto, že v tejto fáze už každý v duchu škubal papieriky v trhacom kalendári čakajúc na premiéru - no jediný negatívny názor sa snáď ani nenašiel.~ Safe & Sound ~

Popri oficiálnom soundtracku skladieb použitých vo filme sa môžme tešiť aj na druhý disk, ktorý bude zahŕňať piesne Hrami o život inšpirované. Najžiarivejšie meno na zozname - Taylor Swift. A jej Safe & Sound.~ Rátame dni do premiéry ~

Spolu s TV spotmi.
Pohľadmi do zákulisia.


A scénami z filmu.~ SEDEM DNÍ ~

Sedem dní! Presne toľko zostáva do budúcotýždňovej slovenskej premiéry! Prvá recenzia - od tej najpovolanejšej osoby - na svete už je, a fanúšikovia, ktorí si mali už film možnosť pozrieť, sľubujú akciu, drámu, slzy a skvelý zážitok. Ak máte šťastie a žijete vo väčšom meste, môžete si v noci z 21. na 22. zájsť na polnočnú premiéru - a vidieť film o deň skôr, ako Amerika!

A nie je 7 dní do premiéry ideálny čas na súťaž? Spolu s Luc z Milujem knihy sme sa rozhodli, že je čas oslavovať!


~ Šťastné Hry o život! ~

Šťastný výherca, ktorého vylosujem ja si odnesie...


Celú trilógiu Hry o život!

Bohužiaľ, kvôli tomu, že sa jedná o tri knihy, bude táto súťaž otvorená len pre Slovensko. Čiže:

  • hrá sa o tri knihy zo série Hry o život
  • súťaž je otvorená len pre ľudí zo Slovenska (= slovenská poštová adresa, ak ste z Čiech a máte tu niekoho, kam si cenu môžete nechať poslať, nič vám nebráni)
  • mladší ako 13 rokov sa zúčastňujú len so súhlasom rodičov
  • súťaž končí v deň premiéry Hier o život: 22. 2. 2012!
  • výherca bude vylosovaný stránkou random.org
  • nemusíte byť mojim nasledovníkom
  • do súťaže vstúpite vyplnením súťažného formulára


Takže? :) S kým všetkým si budúcu stredu v noci posedím v kinosále? :)

This entry was posted on štvrtok, marca 15, 2012 and is filed under , . You can leave a response and follow any responses to this entry through the Prihlásiť na odber: Zverejniť komentáre (Atom) .

6 komentárov

kua,teším sa jak malá...mánia okolo HG ma chytila až minulé leto,dovtedy som sa knihám vyhýbala,ale potom sa mi podarilo 1 a 2 objaviť za 3e,no nekúp to =D

ps:OST už vyšli?

Skvelý článok zase raz :) (u teba je to pravidlo ;) ) krásne si to všetko zhrnula a ja už sa neviem dočkaaaaaať!!
Ach škoda že už mám celú sériu... kebyže ju nemám určite sa zapojím aj do súťaže, ale takto mi to príde blbé aby som ju mala dvakrát... to keď už tak si kúpim tú novú edíciu 3 v 1 nech sa môžem kochať obálkou :D
A so mnou sa uvidíš!!!! Musíme sa potom dáko dohodnúť :P

Až teraz som si prečítala ten rozhovor so Senecovou bradou... to je úžasné :D :D :D

z tohto tvojho článku mi po celý čas ako som ho čítala behali zimomriavky po tele!! to sa mi ešte nestalo! :D super napísané, ešte stále mi stoja chlpy na rukách :D od čias HP som sa na žiadny film tuším tak netešila :)

včera som si objednala trilógiu Hry o život 8DDD
takže sa do súťaže nezapojím, ale je skvelá! určite je to super lákavá sena 8)

pre fanúšikov Senecovej brady
http://www.facebook.com/senecacranesbeard

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...