27. 4. 2014

Michelle Madow: The Secret Diamond Sisters (The Secret Diamond Sisters #1)

Čo sa stane v Las Vegas, ostane v Las Vegas... 
...ibaže čo ak tam ostanete s tým?

Peyton, Courtney a Savannah Diamondovým sa jedného dňa obráti život naruby: mama totiž skončí na protialkoholickom liečení a nemá sa o ne kto postarať. Nikto okrem otca, s ktorým sa dievčatá pätnásť rokov nevideli... a o ktorom sa mama tak akosi zabudla zmieniť, že je slávny multimilionár.

Na letisku už čaká súkromné lietadlo a kým sa dievčatá stihnú spamätať, už pokukujú po Las Vegas. A Las Vegas pokukuje po nich. Len si to predstavte - hotelový magnát Adrian Diamond odrazu vytiahne na svetlo sveta tri deti?! Príchod sestier vyvolá senzáciu. Jeden deň z nej trvá polovicu knihy a každá sestra sa stihne nielen zamilovať, ale aj zakopnúť o každé príbehové klišé, na ktoré si spomeniete.

Z Popolušky princezná
Peyton. 17 rokov. Pekná, ale modrý melír a sarkastické poznámky z nej princeznú neurobia. Otca ešte ani nevidela a už vie, že ho neznáša. Životný cieľ: byť na každého protivná.

Courtney. 16 rokov. Pracovitý, inteligentný, sčítaný, introvertný, slušne vychovaný a nepobozkaný pokus votrieť sa do priazne každej podobnej čitateľky. Inak povedané, nudné ako šľak. Neveríte? Životný cieľ: ísť na vysokú a študovať angličtinu.

Savannah. 15 rokov. Paris Hilton vracia úder. S peniazmi od otca bude môcť konečne naplniť svoj životný cieľ: nosiť značkové oblečenie a nájsť pravú lásku.

Inými slovami: rebelka vo Vegas, knihomoľka vo Vegas, naivka vo Vegas - načo sa obmedziť na jeden príbeh, keď môžete mať tri!? A... čo keby ste ešte pridali miestnu kráľovnú krásy, ktorej príchod troch diamantov ukradne korunu? The Secret Diamond Sisters si môžete pekne krásne rozdeliť na štyri kôpky a dostať štyri knihy o ÚPLNE. TOM. ISTOM. Savannah padne do oka miestnemu playboyovi, Courtney inteligentovi, Peyton osobnému strážcovi (ktorý je náááhodou presne v jej veku) a spomenutá sexy kráľovná Madison sa na to závistlivo díva.

Romantické, stereotypné, ošúchané... ale trblietavé
Táto kniha je je 400 strán romantickej cukrovej vaty o príchode do Vegas (x4), pár párty (x4) a pár romantických scénkach (x4). Keby aspoň sestry ťahali za jeden povraz a dala by sa v knihe nájsť nejaká atmosféra sesterstva... ale dievčatá takmer nemajú spoločné ani scény, nie to ešte krv. A čo takto "milujeme sa odkedy sme sa stretli, čiže už týždeň"...!

Na každú hrdinku pripadne tak 100 strán. Peyton a jej náramná rebélia bola pre mňa neznesiteľne otravná, Courtney zase prvoplánová a nevyvinutá. Ale v kapitolách detinskej Savannah a teen-snobky Madison (čiže spolu asi polovica knihy), plných značkových kabeliek, luxusných párty pri bazéne a romantických intríg, bolo niečo, vďaka čomu som tú knihu prečítala za dva dni.

The Secret Diamond Sisters je niečo ako Malé klamárky bez spolužiačky, ktorá chce hrdinky všetky povraždiť (aspoň zatiaľ). Rozdielne dievčatá s rozdielnymi povahami, z ktorých by vám mala aspoň jedna sadnúť. V štyroch uhloch pohľadu sa preplietajú spoločné vedľajšie postavy, vďaka čomu ich môžete spoznať vždy z inej stránky. K tomu luxusná atmosféra prepychového hotela, šialene drahých podnikov a ešte šialenejších večierkov.

Je to plné klišé? Áno. Je to v istom zmysle strašne odfláknuté? Áno. Nechcem vás nechať čakať niečo, čo zrejme nedostanete - a to výnimočne dobrú knihu - ale nechcem vás nechať čakať ani niečo totálne zlé. Pretože mne sa v podstate páčilo. Kniha zaberá extrémne krátky časový úsek a ak bude v tomto trende autorka pokračovať a v každej knihe opíše len pár dní, mohlo by to byť po niekoľkých knihách veľmi zaujímavé čítanie. Ja tomu šancu dám.

5 komentárov:

 1. Vyzerá to zaujímavo, ešte som o tom nepočula, ale možno to raz skúsim.
  Má to super obálku a už dávno som niečo takéto nečítala :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Isto si počula aspoň o Remembrance, tak toto napísala tá istá žena :P https://www.goodreads.com/book/show/12177772-remembrance (Inak, ja som to čítala len kvôli obálke :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hej, o tom som počula, chcela som si to prečítať, ale nakoniec mi to nejako nevyšlo.
  Ja sa chystám na všetko! Len netuším kedy :D:D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Musím sa k tej knihe už konečne dostať, Michelle Madow píše tak akosi... príjemne.:D A som rada, že si mi trochu priblížila, čo čakať.:D
  Super recenzia (ako vždy).^^

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Že, tak akosi... od iného autora by som taký príbeh nečítala, ale je v tom niečo také príťažlivé. Inak smelo do toho, tebe by sa to mohlo páčiť aspoň tak ako mne :)

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates