31. 3. 2011

Novinkovač (15. - 31. marca 2011)

Panem našiel Katniss
Po vydaní Drozdajky sa Hry o život KONEČNE posunuli z blogsféry aj medzi bežných ľudí. A že bolo na čase. Túto fantastickú trilógiu objavuje stále viac a viac ľudí, a tým pádom sa viac a viac ľudí teší na blížiaci sa film. A prvé meno už padlo - filmová Katniss sa volá Jennifer Lawrence. Aké sú názory? Nu, zväčša negatívne. Suzanne Collinsová síce vyhlásila, že je s Jennifer spokojná, ale my si zrejme na konečný názor budeme musieť počkať aspoň do traileru. Predsa len, na fotkách vyzerajú veci inak, ako vo filme. Nakrúcanie začína už v máji - tým pádom je obsadenie zvyšných úloh otázkou pár dní. Och, 23. marec 2012, teším sa, teším...

Na tóninu filmových spracovaní...
Keď sa povie Divergent, väčšina z vás nechápavo mykne plecami. Tej druhej, oveľa menšej skupine sa v očakávaní zablysne v očiach, pretože Divergent je jedna z najočakávanejších debutových YAF roka, v ktorej svete sa šestnásťroční rozdeľujú do frakcií Čestných, Odvážnych, Obetavých, Mierumilovných a Inteligentných. A očividne zaujala nie len čitateľov, ale aj producentov. Film spácha Summit Entertainment (áno, tí od Twilightu).

Summit válí
A Summit sa nezastavil len pri Divergente - na filmové plátna mieri... chvíľka napätia... Alyson Noëlová. Práva na 10 (!!) Noëlovej kníh boli úspešne predané, a nám ostáva čakať vyhliadať konečný produkt. Zaujímavosťou je, že sa nejedná len o hlavnú sériu Nesmrteľní, ale aj o spin-off Riley Bloom.

Prekliatie Mariotovych dedičov...
...vyjde v septembri. Oficiálne túto informáciu pustilo vydavateľstvo Fragment do éteru na krste tretej knihy. Čo o Prekliatí vieme? Bude to kniha posledná, príbeh sa definitívne ukončí a všetky otázky budú zodpovedané. A ak čo-to o sérií viete, vyrátali ste si aj, že na obálka bude v téme zlatej a zeme. Tešíme sa.

Inheritance Cycle zavŕši... Inheritance
Fanúšikov Eragonovského Odkazu dračích jazdcov (aka Paoliníat) vyrástlo za posledné roky na mraky. Niekomu Eragon leží v žalúdku ako vykrádačka všetého od Star Wars až po Janka a Marienku, iní sériu uctievajú ako božstvo originality. Ja osobne som dospela k názoru, že najlepšie urobím, ak sa do debát medzi tábormi miešať nebudem :-) Inheritance, ktoré v USA vychádza začiatkom novembra, však aspoň pre zaujímavosť prečítať plánujem. A vy?

Vyhorená Spálená
Dobrá správa - nová Škola noci má obálku. Zlá správa - nová Škola noci má názov. Áno, Vyhorená JE z hľadiska obsahu správnejšie, ale zrejme len málokto si po prvom pohľade nezaťuká na čelo. Obzvlášť, keď sme boli už so Spálenou celkom zžití...
Len tak naokraj - koho vysvetlenie názvu zaujíma, navštívte Martinus. Včera tam na túto tému pribudol skvelý komentár.

Ja versus blog versus plánovanie
Nejde mi to. Nie som schopná plánovať. Plánovala som, že dnes prednostne spácham mesačnú chvastačku - a ono sa mi pri fotení vybil foťák. Plánovala som, že o tomto čase bude recenzia na Nástroje smrti už mesiac hotová a publikovaná. Ha. Ha. Ha.
Preto tentokrát... neplánujem! :-)

2 komentáre:

  1. Ja som zas mala pocit, že s Lawrencovou je viac ľudí spokojných než nespokojných. Aspoň teda tých normálnych, ktorí v sebe majú nejakú súdnosť. Pretože vlasy nafarbíš, tvár počítačovo upravíš, make-up spraví divy...ale ak herečka nevie hrať, tak tomu teda nepomôže žiadne abrakadabra. Jennifer je výborná herečka a teda si myslím, že jej obsadenie je dobrým ťahom.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mne sa zase zdá, že kade chodím, počúvam len negatíva. Ale verím hlavne tomu, že hrozne veľa ľudí z toho producentského inner circle je s ňou spokojných, takže si myslím, že to bude fajn :)

    OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates