13. 6. 2011

Meme: Top týždňa (5)


Top týždňa je týždenné meme organizované priamo na tomto blogu.
Čo-kde-kedy-ako a vôbec všetky potrebné informácie nájdete -tu-.

10 najväčších potvor

Tentokrát trochu ťažšia téma. Ktokoľvek nabral odvahu zapojiť sa, som zvedavá, s čím prídete :-)

#10 Jessica Wakefieldová (Sladké údolie)
Jessica je postavou z jednej strašne starej dievčenskej série (také dospelejšie Medzi nami dievčatami), a pre mňa zostane prototypom všetkých plavovlasých mŕch. So svojou sestrou Elizabeth sú dvojčatá (takže nemám šajnu, ktorú som z obálky vystrihla), a pretože Jessica je tá zlá, veľakrát sa za sestru vydáva, randí s jej chlapcami, a robí zle jej menu... áno, Jessica je potvora.

#9 Marisa Coulterová (Jeho temné hmoty)
Spočiatku milá a sympatická, neskôr takmer šialená a nadmieru odpudivá. Tá ženská chcela usekávať deťom ich duše. Brr.

#8 Kráľovná Tatiana (Vampire Academy)
Asi sa všetci zhodneme, že sme Tatianu nenávideli, len dokiaľ nezmizla zo scény. Z celej VA bola Tatiana dlhodobo mojou najmenej obľúbenou postavou - kedykoľvek prišlo na scénu s ňou, mala som chuť zahryznúť zuby do stola. Pfuj.
#7 Rita Skeeterová (Harry Potter)
Fantastická potvora z dielne J.K. Rowlingovej. Vo filme to nebolo až tak poznať, ale v knihe - tam sa dala božsky nenávidieť. A jej zelené brko bolo nočnou morou všetkých hlavných hrdinov.
#6 Scarlett O'Harová (Odviate vetrom)
Prepáč, Scarlett. Si potvora. Vydala si sa z trucu (a dva krát). Chcela si zničiť manželstvo svojej jedinej pravej priateľke. Klamala si, podvádzala, robila veci, ktoré by žena v tvojej ére a postavení robiť nemala... si super. Ale si potvora.
#5 Anna Boleynová (v 9/10 ľubovoľných historických fikciách)
Skutočná Anna možno bola obeťou manipulácií svojej rodiny, ale fiktívna Anna je vždy potvora. Či už je opisovaná Katarínou alebo sestrou Mary, vždy je to tá zlá, ktorá uloví kráľa, a ukazuje dlhý nos. Našťastie, vieme, ako to s ňou dopadne...


#4 Isabella Thorpeová (Opátstvo Northanger)
Jane Austenová má v svojich knihách obrovské spektrum záporných nesympatických postáv. Záhadou je, že sa pri charaktere žiadnej neopakuje - či už to je pani Norrisová z Mansfieldu, Catherine (kľudne aj obe Catheriny) z Pýchy a predsudku alebo pani Eltonová z Emmy, všetky jej potvory sú krásne unikátne.
Ale predsa len, manipulátorská Isabella mi vždy prišla ako najväčšie zlo.
#3 80% ženských hrdiniek V. C. Andrewsovej
Kladná postava v románoch tejto ženy je:
a) hlavná hrdinka
b) zomrie (čo sa nie vždy vylučuje s možnosťou a)
Táto autorka má neuveriteľnú schopnosť urobiť z takmer každej ženskej postavy úplne neznesiteľnú potvoru. Prečítala som tri jej ságy, a práve pre to, že jej postavy neviem vystáť, som si povedala, že už nikdy viac.

#2 Rowena (Fever)
Už dávno som necítila ku žiadnej postave taký odpor, ako práve ku tejto kreatúre - naozaj, tá ženská nemala všetkých päť pohromade! Zaslúžila si, čo sa jej stalo. Len škoda, že ku tomu došlo až tak neskoro.
#1 Dolores Umbridgeová (Harry Potter)
To najlepšie na koniec. Voldemort musí zvesiť svoju plešatú hlávku - Dolores je najväčšia potvora celej ságy (a to nie len pre to, že je to profesorka). Bellatrix sa dá beztrestne zabiť. Ale na Dolores prútikom siahnuť nemôžete - a pre to, že toho vie náležite využiť: korunujem ju mojou osobnou najväčšou potvorou ever.


***

Téma na budúci týždeň (20. 6.)

6. Najväčší kreténi

Kto by nemal rád bad boys? Či už sa jedná o niekoho, kto len hrdinom strpčí život, záporáka maskovaného pozlátkom kladnosti, niekoho, z koho sa nakoniec vykľuje hrdina najkladnejšieho zrna, alebo rovno hrdinkin objekt záujmu - všetko sú to hrozne protivní muži. Či už ich milujete alebo nie...

(V podstate je jedno, či to pojmete ako "bad boys," alebo ako záporákov, ktorých fakt neznášate (alebo to skúsite skombinovať) - ja budem vyberať na základe toho, kto bol najnemožnejším alebo najzákernejším kreténom :-))

***

Do linkovača môžte zapísať vami vyplnené meme. Neodkazujte na úvodnú stránku blogu, použite rovno link na príspevok. Ostatní si tak budú môcť rýchlo pozrieť, aké rebríčky ste zostavili ;-)
V prípade, že blog nemáte, a chcete sa zúčastniť, môžete vaše rebríčky písať dolu do komentárov :-)

2 komentáre:

 1. NAPROSTO souhlasím s Coulterovou, s královnou Taťánou, s Ritou a samozřejmě s Umbridgeovou! Největší potvoryyy! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. fleshlight Teaser video of sexy fun!
  Last week on Friday urged Gauthier to withdraw the penis expands, increasing the
  contact with him. Steele MaloneLube Company of the testes into the body in a gym trainer
  and a delicately shaped G-spot stimulator. Third jump: She gets a little.
  Remember, it drives feelings you never masturbate?

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates