20. 6. 2011

Meme: Top týždňa (6)


Top týždňa je týždenné meme organizované priamo na tomto blogu.
Čo-kde-kedy-ako a vôbec všetky potrebné informácie nájdete -tu-.

10 najväčších kreténov

Ako som písala v zadaní, je jedno, ako túto tému pojmete. Ja som namixovala postavy z oboch frontov - kladné aj záporné - aj podľa toho, akí sú kreténi sami o sebe, aj podľa toho, ako kreténsky sa správajú ku svojmu okoliu.


# Daniel Grigori (Padlí anjeli)
...a Daniel je odsúdený, aby trpel, a každých 17 rokov sledoval, ako jeho láska zomiera...
NIE. Pozrime sa na to z toho racionálneho pohľadu. Každých 17 rokov Daniel príde, Luce pobozká, a ona zomrie. Čo z toho, že Daniel je potom samé emo? Veď ho vôbec netrápi, že každých 17 rokov zničí život jednému dievčaťu a celej jej rodine... preto (úplne daromne) team Cam a preto označenie kretén.
# Severus Snape (Harry Potter)
ÁNO, bol na strane dobra a ÁNO, miloval Harryho matku a ÁNO, zomrel strašne nespravodlivou smrťou - ale bol to kretén. Skvelá postava, ale kretén. Len si zoberte chudáka Nevilla.
Len tak naokraj, odporúčam celú galériu, z ktorej som si požičala obrázok. TomScribble.# Draco Malfoy (Harry Potter)
Doteraz si myslím, že vzťah Harry-Draco je jeden z najvydarenejších vzťahov typu hrdina-rival vôbec. Na Harrym Potterovi milujem práve to, že hoci niektoré postavy nemám rada, sú aj tak skvelé.
# Prezident Snow (Hry o život)
Na niektoré postavy sa celú sériu pozeráte ako na najväčších záporákov, až nakoniec v závere vysvitne, že síce BOLI záporáci, ale ten, kto príde po nich, bude ešte horší. Každopádne, prezident Snow je jednou z najnenávidenejších postáv celého Hunger Games-universa.# Henry VIII (absolútne všetky historické fikcie)
Niet o čom, Henry je v každej fáze svojho života kretén, a obzvlášť Philippa Gregory si ho vo svojich knihách vážne užíva.

# Erik Night (Škola noci)
Po všetkých tých Školonocových knihách som dospela k názoru, že povaha jednotlivých postáv sa mení podľa toho, ako majú autorky náladu. Inak si totiž neviem vysvetliť, ako môže mať ľubovoľná postava 8 rôznych charakterov - a Erik samozrejme nie je výnimkou. Za to, ako mi jeho idotske-infaltilné-sukničkárske-emo-kreténske správanie lezie na nervy... zaslúžené miesto.

# George Wickham (Pýcha a predsudok)
Postavy od Jane Austenovej samozrejme nemôžu chýbať... na ženských postavách si autorka zgustla viac, ale Wickham je z mužských hrdinov snáď úplne najzvrátenejší, o to viac, že až do polovice príbehu vystupuje ako láskavosť a dobrosť sama, avšak...# John Willoughby (Rozum a cit)
...podobne ako z Willoughbyho sa z neho vykľuje kretén ako hrom, ktorý nemá čo iné na práci, len privodiť všetkým dievčatám, ktoré sa doňho zamilujú, nervové zrútenie. Všeobecne sa mi zdá, že práve Rozum a cit je veľmi nadčasová kniha...# Gilbert Norrell (Jonathan Strange a pán Norrell)
Teraz sa sama pre seba trochu uchechtávam, pretože si uvedomujem, že veľa z vás tému pojme ako "bad boys" - teda Patch a spol. - no a pán Norrell... je trochu mimo túto ligu. Jonathan Strange a pán Norrell je taká dlhá a rozsiahla kniha, že charakterizovať pána Norrella pár slovami nie je možné, ale povedzme, že tento týpek pozbieral toľko negatívnych ľudských vlastností - je pyšný, lakomý, povýšenecký, sebecký... - že to z neho robí kreténa prvotriedneho zrna.# Jericho Z. Barrons (Fever)
Špeciálne som túto postavu umiestnila nakoniec - kto ste ho očakávali, bod pre vás. Barrons je zlý, zlý, zlý chlapec, a jeho správanie ku Mac hraničí až s tyraniou - naozaj, zabudnite na hrdinu, ktorý sa zamiluje, a zmení priority ako šibnutím čarovného prútika. Barronsa si užijú všetci milovníci bad-boys - pretože aj keď je super, je naozaj BAD.


***

7. Čítanie na leto

Blíži sa leto, éra prázdnin a dovoleniek. Preto sa nebudeme trápiť a dáme si veľmi ľahkú tému. Na ktoré knihy si cez leto brúsite zuby najviac?

/pre tých, ktorí budú tému robiť neskôr: buď môžte vynechať, alebo použiť tému Čítanie na leto - ktoré knihy by ste odporučili ako letné čítanie?

***

Do linkovača môžte zapísať vami vyplnené meme. Neodkazujte na úvodnú stránku blogu, použite rovno link na príspevok. Ostatní si tak budú môcť rýchlo pozrieť, aké rebríčky ste zostavili ;-)


V prípade, že blog nemáte, a chcete sa zúčastniť, môžete vaše rebríčky písať dolu do komentárov :-)

2 komentáre:

  1. Ááále, Severus není až takový kretén, mám ho na Potterovské sérii ráda :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Aaa prezident Snow obsazuje vsech deset míst!!! :D

    OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates