1. 6. 2011

Novinkovač (1. - 31. máj 2011)

Hry sa môžu začať!
Nakrúcanie Hier o život vypuklo už minulý týždeň - a začalo sa naozaj kľúčovou scénou: dňom, kedy sa z osudia losujú lístky s menami účastníkov. Novinky sú takmer na dennom poriadku, takisto máme prvé fotky, prvé špekulácie, prvé spoilery... A napríklad takmer kompletný cast. Tak čo, ako sa vybraní herci zhodujú s vašimi predstavami?

Hostiteľka Saoirse
Ďalšia kniha Stephenie Meyerovej (tá jediná, kde nie sú upíri) je len krok od strieborného plátna. Hlavnú úlohu v pripravovanom filme podľa knihy Hostiteľ by si mala zahrať známa herečka Saoirse Ronan - mohli sme ju vidieť napríklad v adaptáciach Pokánia alebo v Pevnom pute). Fanúšikovia síce tvrdia, že Saoirse ich predstavu hrdinky Melanie ani v najmenšom nevystihuje, ale brať do úvahy to, že Saoirse (vyslovuje sa vraj Sírša alebo Suršu) bola v trinástich rokoch nominovaná na Oscara, nebola by som taká skeptická.

Rose a Dimitri sa vrátia...
...v poviedke. Richelle Meadová pri príležitosti internetového hlasovania o najobľúbenejšiu knihu roka uzavrela so svojimi fanúšikmi dohodu: ak vyhrá jej kniha, napíše poviedku o Rose, Dimitrim a ich ceste do Ruska, zasadenou dejovo po udalostiach série Vampire Academy. A hoci hlasovanie nedopadlo pre danú knihu víťazne, poviedka aj tak uzrie svetlo sveta. Už na budúci rok.

Caius, Grindelwald... Jace.
Po mesiacoch a mesiacoch špekulácií a čakania sme sa dočkali. A kľudne sme si mohli ešte mesiace a mesiace počkať, pretože ten výsledok je ako hrable medzi oči. Rolu hlavnej mužskej postavy série The Mortal Instruments (Nástroje smrti) si pre seba uchmatol Jamie Campbell Bower, ktorý sa na svoju postavu podobá asi ako slivka na jablko. Ach jaj, ako to s tým filmom nakoniec dopadne?


Kreslený Edward po druhé
Druhá časť grafického Súmraku by sa mala fanúšikom do rúk dostať už v októbri. Kto čítal prvú časť, vie, že príbeh končil presne v polovici prvej knihy, pri scéne na lúke. A napriek všetkému, čo si ohľadom Súmraku myslím, musím uznať, že je toto spracovanie naozaj krásne vydarené... a ak sérií fandíte, a ešte ste ho nevideli, určite by ste sa po ňom mali niekde pozrieť. Môžete si potom obe knihy priložiť ku sebe... a uvidieť toto.

Ja versus blog versus nový dizajn
Blog zakončuje tretí polrok svojej existencie (jú, už som tu 17 mesiacov?) v poradí s tretím dizajnom - schválne, koľko z vás si pamätá, čo bolo na tom prvom? :) Hľadala som niečo vhodné veľmi dlho, pretože dva stĺpce v menu sa stali žiadanou nutnosťou, až mi napokon včera v noci padlo do oka toto. Nejaké veci sú ešte nevychytané (ďakujem Syki, že ma upozornila na nefungujúce komentáre - dočasne sú riešené trochu nepohodlným pop-up oknom), ale celkovom som veľmi spokojná - dúfam, že aj vy :-)

9 komentárov:

 1. Já ti nevím proč, ale při slovech "slivka ku jablku" mě napadl akorát tak chlast - a to konkrétně slivovice a calvados :D Slivovice je mňam, calvados je fuj... obojí je kořalka :D

  Design je super! Sama jsem o něm kdysi uvažovala, ale na WordPress. Možná i odtud pramení ta chybička s komentáři. Nejspíš budeš muset v kódu přepsat ten text, co máš pod příspěvky v tom obdélníku v angličtině, protože jinak nikomu nedojde, jak má přidat komentář. Vyznačila bych to tučně, aby si toho lidi všimli.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :DD Takto som o tom nerozmýšľala, ale radšej som to trochu obmenila :D

  Čo inak s tým textom? Zatiaľ som ho zmazala, ale netuším, čo tam mám doplniť... a veď, to Zverejnenie komentára je dostatočne viditeľné, či?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jo, já v poslední době nejspíš nemyslím na nic jiného :D

  Už je to v pohodě. Nevím proč, ale když jsem předtím kliknula na Zveřejnění komentáře, tak mě to nechtělo pustit, pak jsem kliknula na to "leave a response" a komentář šel přidat, proto jsem to napsala. Ale zase jsi to nejspíš nemusela mazat celé, protože ti takhle zmizel přímý štítkovač :) I když je fakt, že ono se ti to bude ukazovat v tom bočním menu... whatever :) Každopádně teď už to funguje.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zmiznutý štítkovač? O.O Myslíš labels, akože označenia pre príspevok? To sa mi normálne zobrazuje (aj funguje) - tebe nie?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jop, už jo :) Nefim, nějak si ten tvůj vzhled v Mozille asi dělá, co chce :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Došlaka, práve Mozillu nainštalovanú nemám :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Skúška cez Mozillu, a všetko funguje... :) Snáď si len nejaká nešťastná výnimka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ne, teď už to funguje, předtím to nefungovalo :D Možná jenom tvůj blog nechce, abych tu cokoliv komentovala :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ale no toto... :D :D Zlý, zlý blog! :D

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates