25. 6. 2011

(Pre)sťahovať knihy

Presťahovať knihy je vážne fuška, aj keď len z poschodia na poschodie. A neviem čím to je, ale mám pocit, že takto na hromádke zaberajú menej miesta, ako keď sú roztrúsené po poličkách v celej izbe... 

Venované všetkým, ktorí na knihy nutne potrebujú viac miesta.


28 komentárov:

 1. pletu se, nebo většina úplně krajního pravého sloupce Terry Pratchett? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľká väčšina, a Terry ešte pokračuje na vrcholoch ďalších stĺpcov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Whoa, páni, tak takovejch knih teda nemám :D ale chtěla bych :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak toto je pekná zbierka...vidím, že väčšina kníh je nová...ja mám väčšinu kníh staršie detektívky (také hrubé). :)
  A vidím, že Harry Potter je v zachovalom stave. Mne sa 4 a 5 diel totálne rozpadá a ostatné sú na tom podobne.
  Ale zas to nie je z nejakého ledabalého zaobchádzania..to len keď ja som každý diel čítala asi 10 krát, tak isto mama a sestra a nejaké tie kamarátky tak je to na knihách poznať :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moje prvé štyri tiež prešli mnohými čítaniami, a som prekvapená, ako držia, hrozne veľa ľudí sa sťažuje, že sa rozpadávajú. Asi až na tri výnimky (druhá kopa zprava, Odviate vetrom a Desiree) sú to všetko knihy, ktoré som si sama kúpila/dostala, takže hej, všetky sú relatívne nové :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásne to vyzerá...mám rada nové knihy (majú svoju špecifickú vôňu), ale takisto mám rada aj tie staré (tiež tak zvláštne voňajú - možno trochu zatuchnuto...ale pripomína mi to knižnice, múzea a hrady...minulosť). :)
  Takže všetky majú svoje čaro :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Úplne milujem také staré z knižnice, ktoré majú žlté stránky a už guľaté rohy... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Koukám na ty fotky.. a cítím se, jako bych byla v ráji! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. teď si říkám, že jsem úplně slepá, když jsem si nevšimla hned těch nahoře... :) na ty v pravém sloupci mě ale hlavně upoutaly ty nezaměnitelné obálky... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tohle mě čeká zítra, případně v průběhu příštího týdne :) Sice jenom z místnosti do místnosti, ale i tak to bude dost práce (a jsem si jistá, že budou zabírat dost místa)...

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Wow. Úžasná sbírka knih. *závist* :D. Já jsem v YA literatuře nová,takže jsem vůbec ještě nečetla třeba Hush Hush,Stmívání nebo Hunger Games. No jednoho dne jsem se rozhodla pár knížek koupit a byly to : První díl Hunger games,první tři díly Vampýrské akademie a první dí Ztracený svět v podzemí.Těším se až se do nich o prázdninách pustím. Máš pěkně zachovaného Harry Pottera.Já mám od HP tedy jen 7 díl a ten jsem taky nečetla.Chci si někdy koupit všechny díly.No jo.Někdy :D Zdá se mi to nebo tam opravdu vidím nějakou mangu ? páni to je to zatmění tak tlusté ? Porad prosím :D Mám si koupit paperbacková vydání Twilight nebo si koupit všechny čtyři díly v tom boxu ? Co je lepší ?Děkuju :D
  A znovu zopakuju. Krásná sbírka knížek.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Twilight sága v paperbacku a tak zachovalá ? WOW :D Inak pekná zbierka ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. lucka - manga je Fushigi Yuugi od Watase Yuu, prvých 7 volumov :-) O Twilighte ti asi neporadím, to moje sú anglické originály, a ako vyzerajú české vydania som naživo nikdy nevidela, takže neviem povedať, ktoré sú lepšie :)

  Lexie - jj, zachovalá, čítala som ju len raz a aj to čo najrýchlejšie :D Naštvalo ma len, že prvý diel je formátovaný normálne, druhý a tretí ako šlabikár a štvrtý ako pre retardov... x_x Schválne, idem vám spraviť fotku.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Tak, prvý diel - štvrtý diel - na ukážku formátovanie prvej slovenskej knihy, ktorá mi padla do ruky.

  http://img135.imageshack.us/img135/3170/twiti.png

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Och..napočítala jsem nějaký 130 knížek +-. Tomu se říká krásná sbírka :) všimla jsem si, že máš nějaké knížky 2x proč to.? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Jeej...zlatý kompas :)...alebo teda jedna časť trilógie...neviem akú farbu majú jednotlivé diely, lebo mám Celú trilógiu Temné hmoty v jednej hrubej knihe...ale tipujem..Magický nôž :D

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Dvakrát sú len Hry o život a Ľavá ruka boha, ktoré som dostala už keď som ich raz mala, a potom 3 RC od Ikaru :) Všetko to duplicitné schovávam pre súťaže :)

  Tesne vedľa, Jantárový ďalekohľad :D Mám ešte prvé vydania, kúpené pár týždňov po vydaní, to, kde sú hlavičky hrdinov :) http://www.knihobeznik.sk/images/books/zlaty-kompas-1-detail.jpg
  Musím si to niekedy konečne znova prečítať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Veru aj ja by som mala...už si to moc nepamätám, hlavne ten koniec...už viem, čo beriem na dovolenku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 19. vážně moc pěkné :))) obávám se, že k takové hromadě nikdy nedospěju :D

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Fíha, toľko úžasných kníh pohromade! A toho Pratchetta, nemôžem sa na to pozerať lebo sa to pokúsim vydriapať z obrazovky :). Moja zbierka je omnoho skromnejšia, väčšinu z tvojej fotky poznám len z recenzií ale dúfam že budem aj naživo :).

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Tak to je... ráj!
  Říkala jsem si, že jsem cvok, když už se mi nevejdou knihy na poličky.. :D ty jsi ještě větší šílenec! :D
  Jinak ty knihy ve slovenštině jsou snad vždycky ještě tlustší, než ty naše české :)

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Myslíš? Podľa ktorých usudzuješ? :D

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Ahoj...vidím, že máš veľa kníh od Prachetta. Mohla by si mi prosím ťa poradiť, ktorou knihou od neho začať ak som od neho ešte nič nečítala? Či má zmysel začať Zemeplochou?

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Ahoj, ak začať s Pratchettom, tak ako prvé odporúčam skúsiť Národ - nie je to Zeměplocha, ale je to samostatný román, ktorý ti dá zhruba predstavu o Pratchettovom písaní a uvažovaní :) Zo Zeměplochy - prvých pár dielov sú také jednoduché paródie, pre mňa "skutočná" Zeměplocha začína 6-tkou. Čo človek, to iný názor, ale ja odporúčam začať osmičkou (Stráže! Stráže!) alebo desiatkou (Pohyblivé obrázky). Zeměplocha má tú výhodu, že sa vôbec nemusí čítať chronologicky :) No, ja som rada, že som Zeměplochu čítala, a je to jeden z hlavných kultov vo fantasy, a moja najobľúbenejšia séria vôbec, tak akýkoľvek posudok odo mňa asi bude trochu zaujatý na stranu, že áno ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 25. V pondelok sa chystám do kníhkupectva, tak si tam pravdepodobne ten národ pohľadám :)...asi to bude po slovensky, či nie?..ale vlastne mi nevadí ani čeština :)...napríklad Neila Gaimana čítam len po česky (asi preto, že slovenský preklad nevyšiel, ale vôbec mi to nevadí) :)
  A len tak pre zaujímavosť nečítala si náhodou 13. príbeh?...či sa to oplatí mať doma? :D

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates