1. 8. 2011

Meme: Top týždňa (10)


Top týždňa je týždenné meme organizované priamo na tomto blogu.
Čo-kde-kedy-ako a vôbec všetky potrebné informácie nájdete -tu-.

7 romantických dvojíc

A tento raz som mala problém ja. 10 romantických dvojíc? 10 romantických dvojíc? Nehrozí. Naškrábať už len tých 7 bol takmer nadľudský úkon - občas vážne ľutujem, že sa obmedzujem len na knihy, použiť dvojice z filmov, seriálov, hier alebo anime by bolo sto krát jednoduchšie :-)


# Tris a Four (Divergent)
Neviem, ako vám, ale letmé pohľady, opatrné dotyky a obyčajná radosť zo života mi veľa krát pripadajú oveľa viac romantickejšie, než rozprávkové poletovanie na anjelskych krídlach alebo rytierska záchrana v poslednej chvíli. Každé nezadné dievča by si zaslúžilo jednu svoju Štvorku. Bod pre Tris a Four-a.# Vlahoš a Adora (Zeměplocha)
Ak čítate Pratchetta, tak vám rozhodne dôjde, že vzťahy a láska a atď atď atď... sa v Zeměploche neriešia. Je to predsa fantasy. Nie Danielle Steelová.
Napriek tomu si jedna veselá dvojica cestu cez jej stránky našla. On je bývalý podvodník a zločinec (a riaditeľ Poštového urádu, Banky a Kráľovskej mincovne... čo len dopĺňa to pôvodné povolanie), a ona aktivistka za práva golemov. Hell, yeah!

# Elinor a Edward (Rozum a cit)
Moja jediná obľúbená austenovská dvojica. Ona je chudobná, on bohatý, ona hanblivá, on utiahnutý, ona slobodná, on zasnúbený - ale všetko skončí šťastne. Bodaj by nie.

# Tenar a Ged (Zememoria)
Romantická dvojica... ktorá vôbec nie je romantická. Tenar sa dokonca medzičasom šťastne vydala a mala dve deti - ale aj tak, títo dvaja patria k sebe.


# Lyra a Will (Jeho temné hmoty)
Nie som si istá, či sa dá vravieť o romantickej dvojici v pravom slova zmysle, pretože hrdinovia majú počas svojho "vzťahu" 13-14 rokov - a práve preto je to také sladké, také nevinné, také unikátne, také smutné.


# Magnus a Alec (The Mortal Instrumets)
Obsesia posledných dní. Odkedy som prečítala City of Fallen Angels, nemôžem sa tohto unikátneho páriku nabažiť. Magnus je niekoľko storočí starý, Alec stále v jeho -teens, čím prakticky spadajú do podobnej kategórie, ako vzťahy v každej upírine... napriek tomu, v tomto páre je to niečo viac. A spomenula som túto skvelú extra scénu o ich prvom bozku?# Rose a Dimitri (Vampire Academy)
Poznáte ten trend, ktorý vládol pred pár rokmi: on je úžasný, a ona kvôli nemu zabudne na všetko ostatné. Rose a Dimitri to všetkým týmto typom dvojíc poriadne natreli, pretože keď sa treba obetovať väčšiemu dobru, vzťahy idú bokom. Okrem toho si ich vzťah prešiel krásnou cestou od ľahkovážneho zamilovaného hrkútania až po vážne rovnocenné partnerstvo... a áno, kto by ich nemiloval. Vzdych.


***

11. Fiktívne miesta

Opäť jedna (pre niekoho) komplikovanejšia téma. Rokfort? Upírske Forks? Aréna Hier o život? Anglicko za Jane Austenovej? Divočina Madagaskaru? Paríž? Nájdete TOP (10) knižných miest či svetov, ktoré vám svojim nápadom, originalitou alebo atmosférou uviazli v pamäti?

***

Do linkovača môžte zapísať vami vyplnené meme. Neodkazujte na úvodnú stránku blogu, použite rovno link na príspevok. Ostatní si tak budú môcť rýchlo pozrieť, aké rebríčky ste zostavili ;-)


V prípade, že blog nemáte, a chcete sa zúčastniť, môžete vaše rebríčky písať dolu do komentárov :-)

2 komentáre:

  1. ja by som ešte doplnila Aragorna a Arwen.. :D a možno Rona a Hermionu (knižných)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Lyra a Will... <3 Jak já jsem na ten konec nadávala... bylo to prostě... TAK smutný! :( :D Já jsem prostě HDM fan n. 1 :D

    OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates