16. 1. 2012

Meme: Top týždňa (20)


Top týždňa - začni týždeň topkou kníh!
Viac informácií priamo na blogu.

Najočakávanejšie knihy tohto roka


Insurgent (Veronica Roth) - Divergencia mala v angličtine 500 strán. Tá. Kniha. Bola. Krátka.

A Million Suns (Beth Revis) - z Naprieč vesmírom pôvodne žiadna trilógia byť nemala – ak ste napokon čítali prvú časť, viete, že končí relatívne uzavreto. Potom však vydavateľstvo ponúklo autorke zmluvu na ďalšie dva diely, a akokoľvek ja nadstavované príbehy neznášam... OUH, YES. Kritika zatiaľ vraví, že sa autorka vybrala cestou „druhý diel = 2x viac“ a že je kniha perfektná.

Rapture (Lauren Kate) - séria Padlí anjeli zďaleka nepatrí medzi najobľúbenejšie (vlastne, ani medzi obľúbené), ale už to s ňou ťahám od samého začiatku v roku 2009, takže si po troch knihách, kde sa ešte stále nič nestalo, zaslúžim rozuzlenie!

City of Lost Souls (Cassandra Clare) - ten cover! Och áno. Teším sa. Štvrtý diel možno bol trochu slabší - ale! Shadowhunters, Cassandra Clare, Jace... To sa nedá vynechať!

Iced (Karen Marie Moning) - pôvodná séria – Fever – je niečo medzi adult urban fantasy a paranormal romance. Iced by mal byť niečo-ako-spin-off – rozpráva ho jedna z postáv, ktorá mi vo Fever k srdcu úprimne neprirástla, ale... keď si predstavím, ako autorka píše, a akú malo Fever Ú.Ž.A.S.N.Ú. temnú atmosféru, a ako dokonale spracovala Moningová fae mytológiu... wow, sem s tým, nech už bude hlavnou postavou ktokoľvek.


The Golden Lily (Richelle Mead) - je to spin-off k Vampire Academy! To mám vážne vysvetľovať viac?

The Fault in Our Stars (John Green) - John Green. John Green by sa malo zaviesť do slovníka ako synonymum k "byť úžasný". Do jeho najznámejšej knihy, Looking for Alaska, som sa zamilovala už niekde na tretej-štvrtej strane (predstavte si ten pocit, že sotva začnete čítať, už viete, že to bude geniálna kniha!), a teraz vychádza táto novinka. Predobjednané, nevynechateľné.
 z toho, čo vychádza v slovenčine:

Eona (Alison Goodmanová) - Eon, Eon. Kedy som ťa čítala? Pred dvoma rokmi? A odvtedy čakám a čakám na pokračovanie? A neviem sa dočkať, Eon bol perfektný, Eona snáď nesklame.

Temné diery (Carrie Ryan) - Les kostí – OK, som zvedavá, čo prinesie druhý diel. Pobrežie hrôzy – OHMIGAWD, KDE JE POKRAČOVANIE! 
Každá kniha zo série Les kostí je rozprávaná iným protagonistom, ktorý žije v inom kúte sveta zamorenom zombiami. Títo protagonisti potom zvoľna preliezajú z jedného príbehu do druhého ako vedľajšie postavy. Za Gabry z Pobrežia mi bude celkom smutno, ale podľa toho, čo sľubuje anotácia... och!

Charlieho malé tajomstvá (Stephen Chbosky) - Existuje niekoľko (zhruba 20) kníh, na ktoré sa doslovne chystám už celé roky: Morganville Vampires, Skinned, Noughts & Crosses, Study... a The Perks of Being Wallflower. Odkedy som počula, že sa natáča film (čo už bude asi rok a pol), chystám sa na ňu ešte intenzívnejšie (a stále nič z toho!). Takže čo potrebujem? Slovenský preklad. Sem s ním!

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates