23. 1. 2012

Meme: Top týždňa (21)


Top týždňa - začni týždeň topkou kníh!
Viac informácií priamo na blogu.

Guilty Pleasures


Dead Beautiful (Yvonne Woon) je jedna z tých sérií, čo nevykrádajú nič a zároveň všetko - hrdinke tragicky umrú rodičia, príde na novú školu, tam hneď sexy chalan s tajomstvom blá blá blá... hej moment, kde sa stratilo 300 strán a kedy tomu vychádza ďalší diel?

Obsidian (Jennifer L. Armentrout) je naopak TÁ kniha, ktorá vykráda Súmrak a tvári sa, že nie. 

Waterfall (Lisa T. Bergren) a všetko ostatné, čo táto autorka vyplodila, naopak nemá nič spoločné s ničím. Pretože je to taký výsmech, že nikto nechce mať nič spoločné s tým - hrdinky sú Mary Sue ako ušité a keď zistíte, že jediný chlap, ktorý po nich nepasie, je senilný kňaz (a ani tu si dodnes nie som istá), sa toto ozaj nedá brať vážne :) Napriek tomu... som raz za noc zlupla z tejto jednej série dve časti.


The Testing (Joelle Charbonneau) je opäť taká tá vykrádačka - tentokrát Hier o život. Naozaj - scéna po scéne, postava po postave, romantika po romantike. Uh. Ale? Je to fantasticky napísané. Mala by som to nenávidieť. Kde je druhý diel?

Pád (Lauren Kate) je už kniha známa aj u nás. Viete, ako dopadlo divadlo Globe? Samozrejme, zachvátil ho požiar a vyhorelo. A viete, ako to vysvetľuje autorka? Luce a Daniel (ústredná dvojica) poznali Willa Shakespeara - Luce bola ženská herečka v utajení, a často spolu s Danielom hrávali zamilované dvojice. A áno, to oni Globe nedopatrením zapálili.
No nemilujte to...

A ktorá kniha zaručene nemôže chýbať? No predsa Škola noci (P.C. Castová a Kristin Castová). Ako to vysvetliť? Žiadno. Choďte si to zažiť. Pochopíte :D

1 komentár:

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates