3. 6. 2012

Bad, Bad, Bad Boys

Protiklady sa priťahujú, a preto sa najpríkladnejšia dievčina z celého šíreho okolia vždy zamiluje do najväčšieho hajzla. Ako ho spoznáte? Keď už do školy chodí, je ku každému ako zlý pes, a keď nie, nenosí tričko. A ako inak, pod fasádou každého drsného chalana sa skrýva citlivý mladý muž, ktorý sníva o tom, ako bude vyrezávať nábytok do detskej izby svojich detí a len čaká na tú pravú, aby mu to vysvetlila. 
Och nie, vôbec si nerobím srandu...

Twilight AU: Bad!Edward
Ona je pomerne pekná, no obyčajná dievčina. On je neuveriteľne krásny a doslova nadpozemský. Ona žije s ovdovenou matkou, o ňom nikto nič nevie. Ona je milá a skromná. On je namyslený kretén.

Nora by si nikdy nebola myslela, že sa Patch zamiluje práve do nej. Ibaže Patch má temné tajomstvo - je to padlý anjel a... hmm... stačilo to aj inde, bude to stačiť aj tu. A ak nie, domyslí sa tam niečo rovnako rýchlo ako prvoplánovo, ako Becca Fitzpatrick vymýšľa Zavrhnutému pokračovania.

Anjeli sú však nuda, a tak tu mám niečo lepšie:

Ona je milá knižná blogerka (haha!), on stroj na sarkastické hlášky. 
Na Daemonovi je zlé všetko - od jeho mena až po hriešne dobre vypracované telo. Kat vie, že by si mala držať odstup - pretože na Daemonovi je niečo čudné (v jedálni sedáva zásadne so svojou rodinou, mihnutím oka zastaví nákladiak, ktorý by Kat inak zabil... a v tme žiari. Vážne.). No zistí Kat, aké tajomstvo Daemon skrýva? Vyhrajú nebezpeční nepriatelia, alebo pravá láska?

Jennifer L. Armentrout a jej Obsidian (-recenzia-) vykrádačka Súmraku nevídaných rozmerov - a to ja vravím o knihách len výnimočne. Ale ak chcete prečítajte si ju. Tie rovnaké scény sú oveľa vtipnejšie, keď je Edward mimozemšťan.

Bad Boy z vedľajšej lavice
Ona je krásna kapitánka roztlieskavačiek z tej "lepšej" časti mesta, on najstarší syn rodiny mexických prisťahovalcov. Ona nemôže mať priemer horší než 1,0; on bude prvý z rodiny, kto možno zmaturuje. Ona sa doma stará o postihnutú sestru, o ňom sa sa šíria hrôzostrašné veci. Ona má chlapca. On nikdy s nijakou nevydrží.

V maturitnom ročníku majú Brittany a Alejandro - zvaný Alex - spoločnú jednu jedinú hodinu: chémiu. Brittany zúfalo potrebuje dobrú známku, ktorý by jej zaistila raketový nástup na vysokú školu. Ibaže mladá profesorka sa rozhodne na poslednú chvíľu zmeniť zasadací plán a Brit a Alex sa ocitnú spolu v jednej lavici. Čo z toho vznikne?

Perfect Chemistry (-recenzia-) od Simone Elkeles. Tiež hromada klišé a ohromnej drámy okolo zakázanej lásky milencov z dvoch rodín mestských častí, ale sľubujem, je to to najlepšie, čo v žánri nájdete.

Pretože prichádza toto:
Ona je milé dievča z rodiny miestneho farára, donedávna ešte za každú srandu... no pozor, keďže je teraz takmer dospelá... je na čase začať sa správať rozumne.
On nenosí tričko a v meste je známy ako "Bad (Vincent) Boy." Myslím, že to bude musieť stačiť.

Ash, Sawyer a Beau: nerozlučná trojica. Sawyer a Beau sú bratranci - takzvaní "The Vincent Boys" podľa spoločného priezviska. Sawyer je dokonalý. Beau je bad. Charakteristiky asi toľko, čo sa za necht vojde.

Sawyer a Ash sú dokonalý pár. Beau však vo vnútri trpí. Až kým Sawyer na pár týždňov neodíde preč. Ash sa cíti opustená, a Beau si uvedomí, že svoje city nemôže ďalej potláčať. Ash je zrazu zmätená - miluje svojho chlapca, alebo jeho bratranca? A potom sa Sawyer vráti a čaká ich ťažká voľba - majú prezradiť svoje tajomstvo, alebo pochovať svoje city?

No ako to asi celé dopadne?

The Vincent Boys je self-published badboyová fantázia, po ktorej som si povedala dve slová: NIKDY VIAC. Nikdy viac, Katie Klein a Cross My Heart, nebudem sa viac mučiť. No predsa som skúsila...

Ona je v ročníku jediná štvrtáčka s prihláškou na Harvard, on jediný, kto zo sebou na hodiny nosí motorkársku helmu. Ona chce mať všetko pod kontrolou, on má veľmi svojské názory na svetovú literatúru. Ona je perfektná. On... tiež.

Cross My Heart je jedno veľké badboyové klamstvo, pretože prvá hádka, ktorú medzi sebou hrdinovia majú, sa týka Búrlivých výšin. Presne tak. Parker je len nepochopená veľká neznáma, ktorá sa pred pol rokom prisťahovala do mestečka o veľkosti špendlíkovej hlavičky, a keďže sa po ňom presúva na motorke, získala škaredú reputáciu.

Čo znamená, že keďže nemáme skutočného bad boya, nemáme ani jedinú scénu, kde by si naivná hrdinka pomýlila sexuálne obťažovanie za romantickú chvíľku a... tá kniha sa dá čítať. Tá kniha je vlastne celkom dobrá. Kto by to bol povedal?

...a tá katastrofálne známa vec na koniec.
Ona nepije, nenadáva a nenosí odvážne oblečenie. On áno. Ona má temnú minulosť, pred ktorou sa snaží uniknúť. On po nociach chodí bojovať do nočného klubu, má tetovania, motorku a báb na každý prst.

Abby nechcem mať s Travisom nič spoločné. Travis má na to opačný názor a autorka tiež - pretože medzi Abby a Travisom veľmi rýchlo vznikne priateľstvo, a následne láska. Kto by to bol povedal, že...

Krásna katastrofa od Jamie McGuire pred rokmi udala smer, ktorým sa vybralo strrrašné množstvo kníh: naivná hrdinka na vysokej, sexy potetovaný svalnáč, úplne nelogické rozhodnutia v mene lásky, temná minulosť, ešte temnejšia budúcnosť... a hlavne, láska, ktorá zmení chlapca k lepšiemu. Nie som z tých, ktorých toto... niečo... očarilo. Chystáte sa do nej pustiť a vytvoriť si vlastný názor? Želám veľa zmyslu nájsť romantiku všade okolo seba - alebo schopnosti stratiť sa pri prvých opisoch Travisovho svalstva. Ak ho máte - ste za vodou snáď od prvej kapitoly.

5 komentárov:

 1. Luu skvelý článok :D nejde vyzdvihovať všetky hlášky, je ich tu neúrekom ... len ti poviem, že tieto tvoje články mi počas tvojho perného semestra chýbali :P :-*

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Bombový článok :D Človek sa nemôže prestať smiať... Zase kopa kníh, ktoré musím pridať na zoznam. Ku kategórii by sa mi ešte hodilo "Leaving Paradise"

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Leaving Paradise? Ďakujem za tip, vôbec som nevedela, že aj tam je Bad Boy (a to sa to chystám čítať *facepalm*) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj :) ... prosím ťa chcela by som sa ťa spýtať, či náhodou nevieš kde by som mohla nájsť tieto knihy Katie Klein: Cross My Heart a ešte Jamie McGuire: Beautiful Disaster s prekladom, buď na blogu alebo niekde inde. Bola by som ti veľmi vďačná pretože neviem kde ich mám hľadať :) Ďakujem *M

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, viem len toľko, že ani jedna kniha nie je preložená oficiálne vydavateľstvom, a kde zohnať nelegálne preklady, to ozaj netuším, pretože som žiaden nikdy nečítala... je mi ľúto :-/

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates