9. 9. 2012

To najlepšie z blogov za posledné 4 mesiace

Tento úbohý príspevok začal vznikať ešte niekde začiatkom mája ako okienko do mesačného prehľadu.
Vidíme, ako to dopadlo.

Každý slovenský a český blog, ktorý nájdem, si okamžite prihodím do sledovania na stránke Bloglovin. Každý deň potom chodím a "lajkujem" príspevky, ktoré ma zaujali, aby som z nich na konci mesiaca spravila výber. A keďže som štyri mesiace výber nespravila, mám na účte hromadu vytipovaných príspevkov a skrátka mi je ich ľúto len tak zahodiť a nedať o nich vedieť... tu sú:

Neliss vypichuje päť bodov, ktoré by žiaden bloger nemal potrebovať pripomínať: Čo by (ne)mal mať dobrý knižný blog?

Na podobnú tému píše aj JuditO štyroch recenzných parazitoch: Vety, ktoré by mohli zmiznúť z povrchu blogerského.

Judit po druhé. Pár slov o žánri new adult v troch ochutnávkach kníh, Čo čítať, ak vyrastieme zo strednej školy.

Návrat na Bookland k Neliss a Annie hneď v dvoch článok: zaujímavá Metóda 99 (nehovorte, že na to nekliknete už len zo zvedavosti) a originálne porovnanie Divergencia vs. Hry o život.

Môj najobľúbenejší článok za mesiac máj napísala Triss. Jeho meno znie Patetické páry a... bežte si ho prečítať :P (A keď už u nej budete, zastavte sa aj na článku o Knihách (nielen) pre chlapov.)

Annejude si dala strašidelne veľkú robotu, a zozbierala všetky čriepky o pripravovanom filme The Host podľa knihy Stephenie Meyerovej. Ďalej určite nevynechajte skvelý článok o jednej z najlepšie hodnotených noviniek tohto roka - knihe Pushing the Limits.


Zvažujete kúpu elektronickej čítačky? Luc píše o svojich skúsenostiach s čítačkou Liris.

Svetlo reflektorov na Freckles! (Takto sa to robí! Presne takto! Písať také články, až sa neviem rozhodnúť, ktorý jeden alebo dva vybrať!!)
Upírske denníky a L. J. Smithová sú (nie len v našom preklade) majstrami chaosu. Čo L. J. Smith vlastne napísala - a čo už nie?
Nezaškodí mať prehľad nie je v knihách, ale aj v ich filmových spracovaniach. Aspoň v tých najočakávanejších.
Otázka na telo - Aj vy špehujete v MHD, čo čítajú vaši spolucestujúci?
Knihofili, útok! Ako priviesť svojich priateľov k šialenstvu rozprávaním o knihách... vtipný článok, v ktorom sa spozná nejden z nás.
A na záver nevynechajte prehľad toho, Čo vychádza tento mesiac.

Veľmi zaujímavý projekt, ktorý štartuje tento mesiac, si pripravilo niekoľko slovenských a českých blogerov. Viac detailov a zoznam zapojených blogov v Blog tour nájdete u Kath.

Alebo milujete knižné trailery? Ja hrozne (preto vám každú stredu nejaký natískam.), takže ak sa zhodneme, pokračujte týmto smerom. Ibaže... koľko z kníh s tými skvelými trailermi nám vyšlo v preklade? Málo. Čiže by možno nebolo zlé dozvedieť sa, ako začať čítať knihy v angličtine... oboje u Willindy.

Ozaj zaujímavý kúsok nájdete u Kacennky (hlavne v kontexte, že Upírska akadémia konečne vychádza aj u nás). Ako si Richelle Meadová predstavovala svoje postavy?

A úplne na záver jedna skvelá, fantastická a dokonalá vec (ktorú by sme mali poznačiť do kalendára slovenskej blogovej histórie): poriadne si prezrite chystanú obálku Mesta kostí a kedykoľvek budete knihu držať v ruke pred vašimi známymi, chvastajte sa, že vy tú Stormy poznáte ;)

ROZHOVORY

Willinda si pripravila rozhovor s Jill Hathaway, autorkou knihy Očami vraha.

Stormy prináša rozhovor s Jeanne Ryan, autorkou septembrového debutu Nerve.

Baby z Our little library majú v ponuke rozhovor s Wendy Higgins, autorkou Sweet Evil.

U Luc sa môžete dozvedieť o Jess Lourey, autorke The Toadhouse Trilogy.

Interview so Susan Dennard, autorkou Something Strange and Deadly, nájdete u Vendei.

Autorky Elsie Chapman (Dualed) a Karen Healeys (When We Wake) spovedala.

Minulý rok narobila veľa hunbuku kniha Anna Dressed in Blood od Kendare Blake... zastavte sa u Misky a prečítajte si interview s autorkou ešte pred tým, než Anna vyjde v českom preklade.

Z KÚTIKA S RECENZIAMI

Recenziu na veľmi znepokojivý kúsok Unwind od Judit: "Menej komerčného rozruchu, odlišný typ obálky, odlišný prístup k oslovovaniu cieľovej skupiny a človek by nikdy nepovedal, že ak má absťák po prečítaní Divergencie, dobre mu padne práve Unwind a nie všetky tie trápne dystopické napodobeniny Hier o život."

A Miska píše o knihe Temné vize - Odhalení: "Ale pak tady je klasický bad guy. Tmavé oči, tmavé vlasy, uzavřený do sebe, kdy nemyslí na okolí, ale stará se jen o své vlastní zájmy. Ale potom se zázračně změní-nebo alespoň trošičku a pomůže "přátelům". Damone, jsi to ty?"

Havran kráka: "Veru nie..." Freckles recenzuje knihu Nevermore inšpirovanú dielami Edgara Allana Poea: Před chvílí jsem dočetla Nevermore a musím říct, že jsem z toho trochu rozpačitá… Většinu knihy jsem si myslela, jak je úžasná a už jsem si v duchu chystala začáteční věty recenze ve stylu: „to je tak úžasné, že by to u nás 100% mělo vyjít“. Nakonec to tak nebude. Většinu čtení se mi knížka líbila, ale ten konec mi dojem ze čtení poněkud zkazil.

Willinda píše o knihe, o ktorej sa v Čechách hovorilo pomerne dosť - Třináct relikvií: Najdete v knize sice momenty, které jsou zcela určitě několika hodinovou prací a jsou opravdu skvělé, ale stejně tak tam najdete scény přímo nesmyslné. V takových chvílích to dokáže zachránit už jen svižné tempo, jakým je příběh vyprávěn.

A na záver čerešnička na torte :) Madžgy spáchali jedinečný názor na Počátek, prvý diel série Upíří polibky"Veď ju tam každý poznal a aj sa s ňou normálne bavili, až na jedného chalana, ktorý jej stále robil zle, ale pri tom ju bozkával a pozýval na rande. Divné, no nie? A to som nespomenula, že bol obľúbeným športovcom na škole. Aj ja by som chcela byť taká neobľúbená."

5 komentárov:

 1. Ďakujéém.<3 Mimochodom, úžasný výpis s úžasnými článkami.^^

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Děkuju moc za zařazení článků z našeho blogu... :)) cítím se poctěná a jsem neskutečně ráda, že jsme vedle tak úžasných blogů^^
  Dost mě pobavil názor na Počátek :D

  Jinak tohle shrnutí je super nápad. Právě jsem si zasekala internet, protože jsem otevřela většinu článků, na které odkazuješ :D Takže díky i za to, aspoň si trochu rozšířím obzory :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc děkuju za pochvalu :) Od tebe si toho obzvlášť cením, tvůj blog je jeden z mých nejoblíbenějších :)
  Plus musím vyřídit pochvalu od kamarádky, posílala jsem jí tvůj článek o Kindlu, když se rozhodovala, jakou čtečku si pořídí. Odpověděla mi "ta holka fakt umí psát" a pořídila si Kindle :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Freckles si zaslúži veľkú slávu, jej blog sa za posledné mesiace fakt vyšvihol, nieže by som ho už pred tým s radosťou nesledovala, ale teraz sa s tými skvelými článkami akoby vrece roztrhlo :) Presne ako Luu vraví - Tak sa to robí!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Annie, je mi ľúto tvojho internetu, ale stojí to za to! :)

  Freckles, nemáš za čo ďakovať (nikto nemáte za čo ďakovať), keď sú články dobré tak šup tam s nimi :)

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates