31. 1. 2013

Mesačná chvastačka (január 2013)

Mesačné meme organizuje Judit.

So, what do we have here?Temná veža je moja zberateľská obsesia, ktorá asi nie je pre vás taká zaujímavá, ako fantastický/á/é Torn od Cat Clarke (možno poznáte pod českým názvom Trýzeň). Ak viete anglicky a máte niekde vo vačku nepotrebné 4€, určite bežte využiť hriešnu cenu 3,73€. Cat Clarke je skvelá (práve dnes jej vychádza nová kniha) a niekde v plánoch mám o nej oslavný článok v podobne nadšenom duchu, ako bola recenzia práve na Torn.

14 komentárov:

 1. Vrááá!
  Temná veža!
  Matka ju nenávidí ale ja si to už dlho chcem moc, moc prečítať a teraz, keď vidím ako krásne tá kniha vyzerá...júíí, ja chcem! :D
  Torn? Prvýkrát počujem a neviem, čo si o tom mám pomyslieť. Hmm, naozaj netuším ale anglicky neviem, takže tú akciu nevyužijem. A toľko peňazí teraz pri sebe nemám. Bože, však to znelo divne? Bezvýchodisková situácia, minula som si prasiatko už pred týždňom. Takže nabudúce. :DD Ak nejaké bude. Ak bude prasiatko plné. Ak zo mňa bude dobré dievčatko.
  Toto má akosi priveľa "ak".

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Temná veža je strašná séria, pretože sa: 1) strašne ťažko zháňa, ja som ju čítala asi 3 roky. 2) Teda čítanie trvá strašne dlho. 3) Má taký koniec, že keď otočíš posledný stranu, uvedomíš si, že musíš začať odznova, lebo si OKAMŽITE znova potrebuješ prečítať prvý diel :D :D
  Ak ("ak" :D) sa nebojíš českej obálky, tak si zožeň Torn v češtine, uaaaa, megadobrá kniha. Totálne odporúčam.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ó, no a zabudla som na obálky, kupujem si Temnú vežu s týmito! http://4.bp.blogspot.com/-920Kyv2DFDE/TyU_fTXfmcI/AAAAAAAAEss/R9r1F1pNYZ0/s1600/Dark%2BTower%2BCombo.jpg Na chrbtoch majú na každej kúsok nápisu The Dark Tower, takže keď ich máš v poličke vedľa seba, vyzerá to epicky!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. No super, ja mám v tomto ohľade vždy tak šťastný, prešťastný výber, že sa namotám a potom fňukám...KTORÝ manipulátor tie obálky vymýšľa? Zaslúžil by si nejakého obálkového Oscara a facku pretože ja, úbožiatko (vrahaha :D), to teraz budem chcieť zohnať!
  Ono tie obálky vyzerajú už tak totálne skvelo a naživo to v 100 % prípadov vyzerá ešte lepšie. *slint*
  Toto by chcelo vyhrať jackpot a bolo by po závažnom probléme peňazí. :DD

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Holy shit! Na Temnou věž se už delší dobu chystám a mám i ebooky, ale i kdyby to byla naprostá kravina (což jsem přesvědčená/doufám, že není), tak s touhle obálkou ty paperbacky mít prostě musím! Ale než začnu slepě objednávat, kde a za kolik jsi koupila ten první díl? Našla jsem to jen na stránkách nakladatelství za £7.99.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ♥King♥

  Tak Temnou věž mám doma celou v češtině.. četla jsem zatím dva díly, ale to už je nějaký čas.. tak si někdy musím vyhradit čas na celou sérii :))

  Hm, jak se čte King v aj? :) Myslím tím - těžké, lehké čtení ? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Obe knihy vyzerajú krásne. Torn si chcem už dlhšie prečítať a vôbec, ale vôbec som nepredpokladala, že tá kniha je taká hrubá. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Fotka Torn... *dies* Vlastná kópia by bola awesome, ale nemôžem objednávať z bd.n_n Zatiaľ.
  A tá druhá kniha má úplne geniálny vzhľad.^^ Iste aj geniálna bude, lebo je to Stephen.:D (Čítala som od neho len Lisey, lebo sa bojím čítať horory, but...:D)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. G. Hammerlik - a tu nie len o 100, rovno o 200% *.*

  Dasha - prvý diel je dosť slabý, ale netreba sa nechať odradiť a pokračovať ďalej - človek zistí jeho zmysel až keď si prečíta siedmy :D Ten prvý diel som kúpila normálne na Bookdepository, ale všetky sa predávajú aj v obchodoch, aspoň teda na Slovensku ich vidím takmer vo všetkom, čo ponúka aj cudzojazyčnú literatúru :)

  Dý - ♥ King ♥ Mne sa číta tak normálne. Alebo v poslednej dobe strácam schopnosť posúdiť ťažké a ľahké :)

  Simone - šup šup na Torn! :) :D Vlastne nie je až taká hrubá, vo vnútri má dosť veľké písmená :)

  Neliss - aaaah, Lisey je podľa mňa úplne najslabšia zo všetkých jeho kníh! :D Odporúčam To, tá bola moja prvá, alebo Misery, aj keď práve v tejto nie je nič paranormálne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Najslabšia?:D Mne sa aj tak veľmi páčila...:D Ty kokos, to by som sa fakt mala dokopať k ostatným.:D

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Tak díky za upozornění, že se to dá koupit i u nás v Česku - na Bookdepository byly omračující ceny a na Amazonu jsem šla pro změnu do mdlob kvůli poštovnýmu (poštovný zvlášť za každou knihu a ještě k tomu za celou zásilku?!).

  A Dý - začala jsem číst první díl a je to to jediný, co jsem kdy od Kinga zatím četla, takže můžu posoudit jen tohle, ale podle mě to není pro angličtináře začátečníky. Dost často tam lidi mluví jako prasata - správná gramatika je jim úplně cizí. Něco mezi nářečím a slangem. Mírně pokročilí čtenáři by s tím ale neměli mít moc velký problémy.

  Neliss - i já jsem z vícero stran slyšela, že je první díl nejslabší (dokonce i sám autor to tvrdí), a přitom se mi to zatím dost líbí!

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Za seba by som povedala, že najlepšie Kingovsky sú z tých 80tých rokov, tie nové sa mi veľmi nepáčia (ale tiež som ich nečítala veľa :)) V posledných rokoch je pre mňa King taký príliš ukecaný a Lisey je toho dosť príkladom :)

  Temná veža sa inak oplatí čítať, až keď sa trochu vyznáte v Kingovom svete, autor tam zakomponoval úplne nehorázne množstvo odkazov na iné knihy, do deja vstupujú postavy z iných príbehov... dá sa všetkému pochopiť, ale keď poznáte tie knihy, na ktoré King odkazuje, tak je to pa-rá-da!

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ja som sa konečne dopracovala k Undone, takže si najprv splním knižný plán a potom sa vrhnem a Torn. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Obe knižky majú krásne obálky, aj keď neviem či by som si trúfla ich čítať po anglicky.

  OdpovedaťOdstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates