11. 1. 2016

3x MINIRECENZIA: edícia Prekliate prostredné diely

Isto ste už niekdy dočítali prvý diel v sérii a povedali si: "Hm, dal by som tomu ešte šancu, keby som vedel, že je druhý diel fajn." Síce pre vás možno nemám pár slov práve o TEJ knihe, na ktorú ste si pomysleli - ale mám pár riadkov o týchto:

Michelle Madow: Diamonds in the Rough (The Secret Diamond Sisters #2)
Táto kniha sa nečíta, táto kniha sa pozerá. Ako TEN americký seriál, ktorý bežal, keď ste mali -násť: vyšportovaní chalani, opálené baby, úžasné šaty, sexi dvadsiatnici hrajúci tínedžerov. A tá dráma. Splní sa Savannah jej sen stať sa speváčkou? Podarí sa Peyton potopiť namyslenú Madison? Počúvne Courtney napriek zákazu rodičov volanie srdca?

Užila som si toto trblietavé klišóidné zamilované ňuňu od začiatku až po One Direction Perryho Mylesa v závere. Oproti prvému dielu je pokračovanie svižnejšie a dokonca sa občas objaví zvrat, ktorý človeka aj prekvapí. Ak sa vám páčila jednotka, neváhajte, dvojka je must read.

Ak netušíte, o čom točím, čítajte recenziu na prvú časť.

Sally Greenová: Polodivý (Polozlý #2)
Sally Greenová, kto si a čo si spravila s Nathanom? Kde je môj drsný a nekompromicný antihrdina z jednotky? Akože, túto bábovku si si mohla nechať...

300 strán plakania o láske. Nathan myslí na lásku. Na čo myslíš, Nathan? Na lásku. Okej, poďme sa porozprávať o láske...

Túto knihu som potrebovala čítať asi tak, ako ryby potrebujú bicykel.

Všetko to, čím ma jednotka presvedčila, že chcem pokračovanie čítať - a to husto-temná atmosféra, keď sa príbeh rozbehol - zmizlo do stratena. Polozlý bol šťastný debut, na ktorom si autorka dala záležať. Polodivý je divné tápanie v tme po tom, ako si uvedomila, že všetky skvelé nápady vyčerpala už pred jeho začiatkom.

Joelle Charbonneau: Independent Study (The Testing #2)
Som si úplne istá, že Independent Study bude vrcholom celej série. Je to presne ten prípad, keď je prvá časť niečím silno inšpirovaná (ehm ehm Hry o život ehm) a vy rozčítate pokračovanie s dúfaním, že sa autorka konečne odpichne a povedie príbeh vlastným smerom.

Takže sa Cia - namiesto toho, aby šla do Hier o život ešte raz - stáva študentkou na Univerzite. A tu ju ako prvé čaká zasvätenie, ktorému sa venuje 2/3 knihy, a ktoré pozostáva zo série ťažkých, životunebezpečných skúšok. Stále to ABSOLÚTNE nedáva zmysel (PREČO BY NIEKTO VYVRAŽĎOVAL INTELIGENCIU NÁRODA V HRÁCH O ŽIVOT A POTOM ZVYŠOK EŠTE VIAC PRERIEDIL) ale sakra, držíte hrdinke palce, aby skúšku zložila a nenechala sa pri tom nachytať manipulatívnymi spolužiakmi.

Čiže áno, akonáhle z toho všetkého prestalo vykrádanie tak kričať, táto séria je zrazu strašne super. Uvidíme len, či si to udrží - alebo skĺzne do ďalšej lacnej revolúcie.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates