9. 6. 2017

5 autoriek, ktoré by KONEČNE MOHLI VYDAŤ ĎALŠIU KNIHU!


Jedno z kritérií, podľa ktorého si vyberám knihy na čítanie? Obľúbení autori. Určite nie som sama, kto si novinku od svojho miláčika minimálne hodí do TBR a v ideálnom prípade aj prečíta.

Ale potom sú tu tí autori, ktorí tú novú knihu nie a nie vydať.

Emily M. Danford

Autorka The Miseducation of Cameron Post.
Dvanásťročná Cameron pobozká svoju rovnako starú kamarátku a v ten istý deň tragicky zahynú jej rodičia. Cameron dostáva na výchovu jej teta, kamarátky sa rozídu na iné školy a kniha sleduje bežný život a nové vzťahy, ktoré Cameron nadviaže.

RECENZIA

Bez debaty. Zroj by som vám už teraz nenašla, ale niekde som zachytila, že The Miseducation of Cameron Post je v svojej vydanej forme iba polovica príbehu, ktorý autorka napísala. Nemám problém tomu uveriť - tá vec má síce skoro 500 strán, ale príbeh končí takmer zo strany na stranu. Len tak.

A tak teda neviem, či je to pravda, ale už len potencionálna existencia druhej polovice ma odvtedy máta.

Cameron Post je asi moja najobľúbenejšia LGBT kniha ever. Čítala som ju v roku 2015, žánrová literatúra odvtedy podstatne narástla a stále som nenašla nič, čo by autorkin krásny štýl, atmosféru a pocity hlavnej hrdinky pre mňa prekonalo.


M. Molly Backes

Autorka The Princesses of Iowa (-minirecenzia-).
Paige sa po strastiplnom lete ako au-pair vracia domov - a zistí, že sa jej všetci priatelia obrátili chrbtom. Z krásnej a populárnej Paige je zrazu nula, ktorej nič nevychádza podľa plánov a musí sa so svojím novým životom začať vyrovnávať.

The Princesses of Iowa nie je veľmi známa ani populárna kniha. Lebo, viete, "hrdinka je odporná a sebecká fuj!" Zároveň je trošku pridlhá, dej ubieha pomaly, riešia sa vzťahy... proste to nie je bestsellerová jednohubka, ktorú zhltnete jedným dychom a odporúčate ďalej. Not really.

Ale zároveň je to typ príbehu, ktorý mám - v prípade, že je dobre napísaný - veľmi rada. Nepríjemná hrdinka, zložité vzťahy, pomaly ubiehajúce dni, nejaké tie morálne dilemy... 

Stále dúfam, že sa autorka s nejakým podobným príbehom ešte vráti - s niečím pomalým a neuponáhľaným, kde si pri písaní dala záležať a aj keď neulahodí vkusu všetkých, cieľovku si nájde.


Erica Lorraine Scheidt

Autorka Uses for Boys (-minirecenzia-).
Anne vyrastá s neschopnou matkou, ktorá sa o dcéru vôbec nestará. Nedostatok rodičovskej lásky si začne kompenzovať sexom... a odvtedy to s hrdinkou ide z dažďa pod odkvap.

Nazvala by som túto knihu moje guilty pleasure, pretože obyčajne silno protestujem proti knihám, kde autori nechávajú padať hrdinov do strašných drám a problémov len kvôli tomu, aby bol príbeh viac šokujúci a dramatický...

...ale túto som prakticky zhltla. Uses for Boys je taká fujky-fujky kniha plná sexuálneho obťažovania a neromantizovaného sexu a fakt nepríjemných situácií, ktorej by ste mohli vytýkať hromadu vecí. A zrejme to aj ľudia robia, keďže dnes priemerné GR hodnotenie stojí na 3.26.

Čítala som túto záležitosť hneď po vydaní v roku 2013 a stále čakám, kedy mi autorka prinesie niečo podobné - možno nie o sexe, ale o nejakom inom probléme, ktorý bude na začiatku knihy nastolený, potom sa bude až do konca len a len zhoršovať a prípadne vôbec neskončí pre hrdinku dobre, lebo táto autorka na to odvahu má.


Eva Márquez

Autorka (nedokončenej) série Sweetest Taboo (-minirecenzia-).
Pätnásťročná Isabel sa zamiluje do svojho učiteľa, ktorý má takmer 40, ženu a dve deti. Je to skutočná láska, alebo je učiteľ zákerný úchyl?

Po Eve Márquez sa po dvoch dieloch z trilógie Sweetest Taboo zľahla zem. Autorkin Twitter je mŕtvy, osobné stránky nefungujú, na Facebooku ľudia už od roku 2014 vyzvedajú dátum vydania trojky a na stránkach knihy inzeruje nejaká japonská firma kreditné karty. The hell?

Na Sweetest Taboo ma dostala tá myšlienka, ktorú mi vždy pri čítaní student/teacher romancí straší v podvedomí: čo ak je ona zaslepená a on ju len využíva? Skrátka - čo keby ten "romantický" vzťah vlastne romantický vôbec nie je?

Na prvej časti ma však veľmi sklamal koniec, a tak som autorku zaškatuľkovala ako "jednoznačne prečítam ďalšiu vec, čo po dokončení trilógie vydá". Pretože ak dokáže tak krásne podryť tento tróp - s čím ďalším ešte príde? A ona nakoniec nevydala ani tú trilógiu. Ach, škoda.

Yvonne Woon

Autorka trilógie Dead Beautiful (-recenzia-).
Šestnásťročná Renée prišla za záhadných okolností o rodičov. Renée odchádza žiť na internátnu školu, ktorá je posadnutá tajomnom a smrťou a hrdinka zisťuje, že smrť jej rodičov nebola žiadna nehoda.

Dead Beautiful je dieťa Súmrakománie. Ona je nová študentka na škole. On sexy záhadný spolužiak. Nedáva to zmysel, ale za žiadnych okolností sa nesmú do seba zamilovať.

Ale zároveň je to jedna z tých kníh, kde sa toto klišé jadro autorke podarilo obaliť do celkom zaujímavej paranormálnej zápletky (téma je niečo ako smrť a čachrovanie s dušami) a napriek tomu, koľko podobných kníh som čítala, ma všetky tri knihy bavili a odkedy som ich v roku 2014 dočítala, čakám, kedy autorka vydá niečo ďalšie.

A čakám. A čakám. A čakám. Aaaghr!


A čo vy, zamilovali ste sa do nejakého autora, ktorý už roky nevydal nič nové?

4 komentáre:

 1. Ani jednu z těchto knížek jsem nečetla, ale díky tobě o nich vím a na většinu se i chystám. :) Nicméně i tak chápu tvé pocity. :D
  Mě třeba hrozně mrzí, že Stephen Chbosky už nepřišel s žádnou další knihou a těžko říct, jestli přijde. A Markus Zusak by také mohl napsat něco nového. :D Carol Rifka Brunt od svého debutu Řekni vlkům, že jsem doma, také nic nenapsala, což je věčná škoda.
  Začínám být nervózní i ohledně Noelle Stevenson a Rainbow Rowell, já vím, že to není tak dlouho, co něco vydaly, obě na něčem pracují, ale vědět nějaké konkrétní datum by mě uklidnilo. :D
  Nedávno bych do seznamu zahrnula i Kristin Cashore, že jo. Teď jen doufám, že ta její novinka bude stát za to! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Stephen Chbosky - hej, to je pravda, asi to bol uňho taký osobný výkrik a teraz sa viac realizuje vo filmoch...
  Och a tá Noelle Stevenson a Rainbow Rowell mi pripomenuli - poobhliadni sa po Runaways, ak si ich ešte nečítala, myslím, že ti to sadne. Ak som to správne pochopila, tak Rainbow bude pokračovať tam, kde sa to pred niekoľkými rokmi tak dosť cliffhangerovo uťalo a z toho, ako ten komiks a Rainbow poznám, myslím, že bude tá kombinácia stáť za to :P

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tieto knihy nepoznám a teda ani autorov, ale ďakujem za tip, najmä ten poslendý ma zaujal :D Takýchto autorov je skutočne viace, čitatelia si musia pekne dlho počkať na pokračovanie série napr. Rothfuss alebo dokončia sériu či vydajú dobrú knihu a potom o nich nič nepočuť, to ma často mrzí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej presne, a človek čaká a čaká a čaká a nič :D

   Odstrániť

Copyright © 2015 LuuYA
| Distributed By Gooyaabi Templates